رویه های بازگراندن کالا

جلب رضایت مشتری و مشتری مداری از اولویت‌های اصلی کالاوییو می باشد. همه تلاش ما در کالاوییو بر این است که کالای خریداری شده در شرایط مطلوب به دست مشتری برسد. با این وجود ممکن است پس از خرید، به یکی از دلایل نظیر وجود ایرادات فیزیکی و مشکلات فنی، مغایرت کالا و عدم تطابق کالا با مشخصات مندرج در سایت و یا انصراف از خرید کالا (مرجوعی سلیقه ای)، تصمیم به بازگرداندن کالا بگیرید. هر یک از این دلایل مرجوعی، شرایط مختص خود را دارا می باشد که از شما دعوت می شود قبل از خرید حتما با دقت این بخش را مطالعه بفرمایید چرا که برخی از این شرایط نظیر فرصت بازگشت کالا می باشد و در صورت عدم رعایت مرجوعی پذیرفته نخواهد شد.

نکته مهم و قابل توجه این است که کلیه هزینه های ارسال و بازگشت کالا از طرق مختلف، صرفا برعهده مشتری
می باشد و هیچ یک از دلایل مرجوعی کالا از این امر مستثنی نیست.
همان طور که اگر مشتریان به صورت حضوری در فروشگاهی اقدام به خرید نمایند، صاحب فروشگاه، هرگونه اقدام بعدی را عطف به دریافت و بررسی کالا می نماید، در مورد فروشگاه اینترنتی نیز این امر مستثنی نبوده و مشتریان گرامی ملزم به تحویل کالا به فروشگاه می باشند. اگرچه همکاران ما در بخش تامین و ارسال، تمامی تلاش خود را به کار می گیرند تا از صحت و سلامت کالای ارسالی، مطابقت آن با کالای خریداری شده از سایت و بسته بندی صحیح و اصولی اطمینان حاصل نمایند، ولی مشتریان نیز می توانند از فروشگاه ما درخواست نمایند عکس مرسوله خود را قبل از تحویل جهت چک نمودن نهایی، برایشان ارسال نمایند و همکاران ما در این زمینه از هیچ مساعدتی دریغ نمی نمایند.

 

1-      مرجوعی در صورت وجود ایرادات فیزیکی:

در این حالت مشتری با دو دسته مشکل ممکن است روبرو شود.

1-1-           آسیب های ناشی از حمل و نقل که در لحظه تحویل کالا مشهود است:

با وجود آنکه مجموعه کالاوییو در تلاش است تا کلیه سفارشات مشتریان محترم را در کمال صحت و سلامت به دست آنها برساند اما از آنجا که برخی مرسولات توسط باربری یا شرکت پست و یا غیره برای این عزیزان ارسال می گردد، علیرغم بسته بندی ایمن، ممکن است که برخی سفارشات با اشکالات فیزیکی روبرو شوند. کلیه کالاهای عرضه شده در کالاوییو با بسته بندی مخصوص به همراه آرم شرکت کالاوییو و همچنین برچسب های مارک شده با نام کالاوییو برای مشتریان ارسال می‌شوند. مشتریان محترم توجه داشته باشند هنگامیکه بسته پستی خود را دریافت می‌کنند، ابتدا سلامت فیزیکی جعبه را بررسی و در صورت هرگونه آسیب از تحویل آن خودداری نمایند. لطفا از دریافت بسته های باز شده، فاقد بسته بندی کالاوییو، بسته بندی های آسیب دیده ( نظیر له شده،  فشرده شده، مچاله شده، خم شده، برآمده، پاره و مانند ان) خودداری نموده و از پیک یا مامور ارسال درخواست ارائه فرم صورتجلسه کالای آسیب دیده نمایید (ممانعت از تحویل و درخواست فرم صورتجلسه). بر این اساس مشتریان محترم می بایست قبل از امضای برگه تحویل، در حضور مامور پست سفارشات خود را باز نموده و  از لحاظ فیزیکی و تعداد کالا در فاکتور کاملا بررسی نمایند و به یاد داشته باشند که امضای برگه تحویل، به معنای تائید مشتری مبنی بر صحت اقلام فاکتور و سلامت فیزیکی و ظاهری سفارشات می باشد. در غیر اینصورت کالاوییو هیچ مسئولیتی در قبال مشکلات فیزیکی که در لحظه و با بررسی مشتریان قابل مشاهده است، ندارد.

 

1-2-           ایرادات فیزیکی و مشکلات فنی که جعبه و بسته بندی کالا سالم است و در لحظه تحویل قابل تشخیص نمی باشد:

در صورت مشاهده اشکالات فیزیکی و مشکلات فنی، مشتریان ابتدا بایستی حداکثر ظرف 24 ساعت از زمان تحویل، از طریق یکی از راه های ارتباطی، موضوع را به تیم خدمات مشتریان کالاوییو اطلاع دهند و اطمینان حاصل نمایند که می توانند از سرویس بازگشت کالا استفاده نمایند. پیش از عودت کالا حتما هماهنگی های لازم را انجام داده و از انجام هرگونه ارسال و اقدام یک‌طرفه جدا خودداری گردد، زیرا در صورت اقدام یک طرفه، هرگونه هزینه و  تبعات بعدی متوجه مشتری خواهد بود. پس از بازگرداندن کالا به کالاوییو با هزینه مشتری، تیم فنی کالاوییو مراتب را بررسی نموده و در صورت تایید، حسب هماهنگی های بعدی، کالای سالم مجددا با هزینه مشتری برای ایشان ارسال خواهد گردید یا هزینه کالا به مشتری ظرف 72 ساعت کاری عودت می گردد.

لازم به ذکر است جهت تایید عودت کالا، بازگرداندن کالا در شرایط اولیه، کامل بودن بسته خریداری شده، جدا نشدن تگ محصول، عدم خرابی جعبه و همچنین عدم درج نوشته بر روی جعبه کالا با هر وسیله ای توسط مشتریان، پاره نبودن جعبه کالاها و رسید خرید ضروری است.

نکته حائز اهمیت اینکه در صورت عدم موجودی سفارش مورد نظر، مطابق درخواست مشتری و با هماهنگی با مشتری، کالا می تواند با کالای دیگر جایگزین شده و یا مبلغ آن به حساب وی ظرف 72 ساعت کاری واریز گردد. بدیهی است در صورت تعویض و وجود اختلاف قیمت،مابه التفاوت آن به طرفین پرداخت و یا بازگردانده می شود.

 

 

2-        مغایرت کالا و عدم تطابق کالا با مشخصات مندرج در سایت

همکاران ما در کالاوییو حداکثر تلاش خود را انجام می‌دهند تا اطلاعات و تصاویر موجود در سایت از نظر اصالت، رنگ و جنس، مطابق نمونه اصلی باشد. بر همین اساس مشتریان محترم دقت نمایند، هنگام تحویل گرفتن کالا، قبل از بازکردن کالا و امضای برگه تحویل کالا، اطلاعات درج شده روی بسته را با دقت مطالعه فرمایید تا با مدلی که شما در سفارش خود انتخاب کرده اید، مطابقت داشته باشد. درصورت مشاهده مغایرت محصول خریداری شده با اطلاعات ارائه شده در سایت، حداکثر ظرف 24 ساعت از زمان تحویل، از طریق یکی از راه های ارتباطی، موضوع را به تیم خدمات مشتریان کالاوییو اطلاع دهند و اطمینان حاصل نمایند که
می توانند از سرویس بازگشت کالا استفاده نمایند.لازم به ذکر است که جهت عودت به دلیل مغایرت، کالا باید در شرایط اولیه باشد و در مواردی که مغایرت کالا قبل از خارج شدن آن از حالت پلمپ قابل تشخیص است، لطفا کالا را به همان صورت پلمپ به کالاوییو باز گردانید. در غیر اینصورت کالاوییو مسئولیتی در قبال سهل انگاری مشتریان برعهده نخواهد داشت
. پیش از عودت کالا حتما هماهنگی های لازم را انجام داده و از انجام هرگونه ارسال و اقدام یک‌طرفه جدا خودداری گردد، زیرا در صورت اقدام یک طرفه، هرگونه هزینه و  تبعات بعدی متوجه مشتری خواهد بود. پس از بازگرداندن کالا به کالاوییو با هزینه مشتری، تیم فنی کالاوییو مراتب را بررسی نموده و در صورت تایید، حسب هماهنگی های بعدی، کالا مجددا با هزینه کالاوییو برای ایشان ارسال خواهد گردید یا هزینه کالا به مشتری عودت می گردد.

لازم به ذکر است جهت تایید عودت کالا، کامل بودن بسته خریداری شده، جدا نشدن تگ محصول ، عدم خرابی جعبه و همچنین عدم درج نوشته بر روی جعبه کالا با هر وسیله ای توسط مشتریان، پاره نبودن جعبه کالاها و رسید خرید ضروری است.

نکته حائز اهمیت اینکه در صورت عدم موجودی سفارش مورد نظر، مطابق درخواست مشتری و با هماهنگی با مشتری، کالا می تواند با کالای دیگر جایگزین شده و یا مبلغ آن به حساب وی واریز گردد. بدیهی است در صورت تعویض و وجود اختلاف قیمت،مابه التفاوت آن به طرفین  طی 72 ساعت کاری پرداخت و یا بازگردانده می شود.

 

3-        انصراف از خرید یا مرجوعی سلیقه ای:

در صورتی که قبل از ارسال کالا از خرید خود منصرف شدید، می توانید با واحد پشتیبانی تماس گرفته تا همکاران ما نسبت به لغو سفارش اقدامات لازم را انجام دهند. اما چنانچه کالا تحویل شده باشد می توانید حداکثر تا هفت روز کاری پس از دریافت کالا (درصورت باز نکردن بسته و پلمپ بودن آن) سفارش خود را با هزینه خود مرجوع نمایید.

لازم به ذکر است جهت تایید عودت کالا، کامل بودن بسته خریداری شده، جدا نشدن تگ محصول ، عدم خرابی جعبه و همچنین عدم درج نوشته بر روی جعبه کالا با هر وسیله ای توسط مشتریان، پاره نبودن جعبه کالاها و رسید خرید ضروری است. همچنین در این حالت مبلغ 350000 ریال بابت هزینه پک و بسته بندی از مشتری کسر می گردد. پیش از عودت کالا حتما هماهنگی های لازم را انجام داده و از انجام هرگونه ارسال و اقدام یک‌طرفه جدا خودداری گردد، زیرا در صورت اقدام یک طرفه، هرگونه هزینه و  تبعات بعدی متوجه مشتری خواهد بود. پس از بازگرداندن کالا به کالاوییو با هزینه مشتری، تیم فنی کالاوییو مراتب را بررسی نموده و در صورت تایید، حسب هماهنگی های بعدی، هزینه کالا با کسر هزینه پک و بسته بندی برای مشتری طی 72 ساعت کاری واریز خواهد گردید.

لازم به ذکر است جهت تایید عودت کالا، کامل بودن بسته خریداری شده، جدا نشدن تگ محصول ، عدم خرابی جعبه و همچنین عدم درج نوشته بر روی جعبه کالا با هر وسیله ای توسط مشتریان، پاره نبودن جعبه کالاها و رسید خرید ضروری است.